Op 16 april 2026 brengt filmdistributeur Lumière de Franse dramafilm L’engloutie uit in de Nederlandse bioscopen. Om de Nederlandse bioscooprelease van L’engloutie te vieren, mag ik samen met Lumière en Film Incompany een winactie opzetten voor de film. Met de winactie van L’engloutie mag ik twee keer twee vrijkaarten weggeven voor de bioscoopfilm. Wil je weten hoe je kans maakt op deze prijs? Lees dan snel dit artikel verder en vul het aanmeldformulier onderaan de winactie in! Mijn dank aan Lumière en Film Incompany voor de mogelijkheid tot deze samenwerking.
Over L’engloutie (2025)
L’engloutie is een Franse dramafilm uit 2025. De internationale titel van de film is The Girl in the Snow. De film is geregisseerd door Louise Hémon. De regisseur schreef het scenario van de film samen met Maxence Stamatiadis en Anaïs Tellenne. De cast van de film bestaat uit (o.a.) Matthieu Lucci, Samuel Kircher, Galatéa Bellugi, Oscar Pons en Sharif Andoura. De film heeft een speeltijd van 98 minuten.
L’engloutie beleefde zijn wereldpremière op 15 mei 2025 bij de Directors’ Fortnight van het Filmfestival van Cannes. De dramafilm maakte deel uit van de selectie van de Quinzaine des cinéastes op het Filmfestival van Cannes. De film won de Prix André Bazin, de prijs die jaarlijks uitgereikt wordt door Cahiers du Cinéma aan een debuterende Franse filmregisseur. Het filmverhaal start tijdens een gure winternacht in het jaar 1899.

Aimée arriveert in een afgelegen bergdorp in de besneeuwde Franse Alpen. Ze is een jonge, vooruitstrevende juf, maar in deze door sneeuw en traditie geïsoleerde gemeenschap blijken geloof en legendes minstens even sterk te gelden als letters en cijfers. Toch laat Aimée zich door deze ontvangst niet afschrikken. Gewapend met haar kennis probeert ze het analfabetisme en het hardnekkige bijgeloof in dit dorp te doorbreken.
Alleen groeit met elke sneeuwval haar betrokkenheid bij dit dorp. Tegelijkertijd groeit in haar een intense, sensuele onrust. Wanneer een lawine een jonge dorpsbewoner meesleurt, kantelt de werkelijkheid en raakt het fragiele evenwicht verstoord. Wat volgt is een poëtisch, bevreemdend en soms beklemmend winters folkdrama, waarin verlangen, angst en bijgeloof samensmelten met de overweldigende kracht van de natuur.
De voorwaarden van de winactie van L’engloutie
Leuk dat je mee wilt doen met deze winactie! Iedereen heeft de mogelijkheid om een keer deel te nemen aan deze winactie. Het spammen of meerdere keren meedoen aan deze winactie kan ervoor zorgen dat je deelname mislukt. Deze winactie is alleen bedoeld voor inwoners van Nederland. De winnaar krijgt persoonlijk een e-mail. De prijs wordt daarna gratis per post verstuurd.
Je hoeft geen 18 jaar of ouder te zijn om mee te doen. Ben je jonger dan 18 jaar? Dan is het belangrijk dat je toestemming hebt van je ouders. Als je wint, kun je eventueel het e-mailadres van je ouders doorgeven, zodat ik contact met hen kan opnemen over het verzenden van de prijs. Heb je vragen of ergens twijfels over? Stuur gerust een mailtje naar: sebastiaan.khouw@hotmail.com. Ik help je graag.

Het aanmeldformulier van de winactie van L’engloutie
Meedoen aan deze winactie kan tot en met 19 april 2026. Om kans te maken op de prijs, vul je het onderstaande aanmeldformulier in. Ik vraag je daarbij om je naam, adresgegevens en e-mailadres. Je gegevens gebruik ik alleen om de prijs naar je op te sturen. Na afloop van de winactie worden deze weer netjes verwijderd. Zorg er wel voor dat je je gegevens correct invult, want anders kan ik de prijs helaas niet naar je opsturen.
